Pacolli prezanton “dy aderime të rëndësishme” në AKR

Pacolli prezanton “dy aderime të rëndësishme” në AKR

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka zyrtarizuar sot dy aderime të reja në parti. Aderimet e Neshat Asllanit dhe Shaqir Elezajt, Pacolli i ka cilësuar si “të rëndësishme në AKR”.

“Dy aderime të rëndësishme në AKR… Sot kisha nderin të pres në shtepinë time  Dr. Neshat Asllanin dhe Ing. Shaqir Elezajn”, ka shkruar Pacolli në profilin e tij në Facebook.

“Jam i lumtur për këta dy bashkpuntorë të devotshëm më të cilët do të punojnë për misionin tonë”, ka thënë ai.

Pacolli është i nominuari i AKR-së për kryeministër për zgjedhjet e ardhshme nacionale, që pritet të mbahen më 11 qershor në Kosovë. /Insajderi.com