Pamje nga momenti kur Haradinaj dhe Krasniqi hyjnë për intervistim në Gjykatën Speciale

Pamje nga momenti kur Haradinaj dhe Krasniqi hyjnë për intervistim në Gjykatën Speciale

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi sapo kanë hyrë në objektin e Gjykatës Speciale, që të intervistohen nga prokurorët e Dhomave të Specializuara, në Hagë.

DUKE NDODHUR 24.07.2019

DUKE NDODHUR 24.07.2019Drejtpërdrejt nga HagaRamush Haradinaj arrin për intervistim në dhomat e specializuara#DukeNdodhur

Gepostet von RTV Dukagjini am Mittwoch, 24. Juli 2019

Rtv Dukagjini

DUKE NDODHUR 24.07.2019Drejtpërdrejt nga HagaJakup Krasniqi arrin për intervistim në dhomat e specializuara#DukeNdodhu

Gepostet von RTV Dukagjini am Mittwoch, 24. Juli 2019

Ende nuk ka të dhëna se në çfarë cilësie do të merren në pyetje Haradinaj dhe Krasniqi nga prokurorët e Gjykatës Speciale.

Ndërkohë, të martën është intervistuar ish-komandanti i UÇK-së, Shukri Buja.

Sipas raportimit të RTV Dukagjinit, Buja nuk ka dashur t’u përgjigjet pyetjeve të prokurorit, si dhe intervistimi i tij ka zgjatur 1 orë e 30 minuta.