Parashikimi i motiit për sot

Parashikimi i motiit për sot

Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu pritet të mbajë sot gjatë ditës, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në njoftimin e IHK-së bëhet e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s. /Insajderi.com