Parashikimi i motit nga IHMK

Parashikimi i motit nga IHMK

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së hënë dhe të martë do të ketë reshje shiu dhe bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik java do të vazhdoj me mot relativisht të qëndrueshëm.

Grafika nga IHMK

Temperaturat do të kenë rritje të lehta në të dy vlerat, sidomos nga dita e mërkurë.

Minimalet parashihen të ulen deri -3 gradë, kurse maksimalet parashihen të arrijnë deri 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s./Insajderi.com