Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti gjatë ditës së sotme do të mbajë kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, nga ku tutje njoftohet se ka edhe ngritje të temperaturave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare. /Insajderi.com