Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Mot i vranët dhe vende-vende me intervale me diell pritet të mbajë të dielën e 31 janarit, njofton Insajderi.

Vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu, ndërsa në vise me lartësi mbi 800 metra parashihet që reshjet e shiut të jenë të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9 m/s. /Insajderi.com