Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Instituti Meteorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, njofton Insajderi.

Ndërsa, të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Sipas IMK-së, do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s./Insajderi.com