Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Java e fundit e muajit prill do të karakterizohet me mot kryesisht me diell, sipas Institutit Hidrometerologjik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Parashikimi i motit nga IHMK

Indeksi UV do të jetë mesatar deri i lartë në orët e mesditës. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./Insajderi.com