Parashikimi i motit për sot, diell dhe vranësira

Parashikimi i motit për sot, diell dhe vranësira

Mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.

Do të ketë mundësi edhe për reshje të shiut.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 18 gradë Celsius, ndërkaq ato maksimalet do të lëvizin ndërmjet 22 dhe 30 gradë Celsius.

Grafika nga IHMK-ja
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1 deri në 8 m/s./Insajderi.com