Parashikimi i motit për sot, këto janë temperaturat

Parashikimi i motit për sot, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nga sot priten rritje të temperaturave maksimale, duke bërë që grafiku i fushave termike të jetë konstant me vlerat e mesatareve për muajin që jemi.

IHK njofton se temperaturat maksimalet të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-17 gradë Celsius

Indeksi UV mbetet mesatar, ndërsa cilësia e ajrit në vlerat e shëndetshme. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga veriu dhe jugperëndimi.