Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë

Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore, njofton Insajderi.

Reshje bore pritet të bie kryesisht në zonat malore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme por dominues do të mbetet jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHMK-ja./Insajderi.com