Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë moti i vranët dhe me diell, përcjell Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9- 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

Sipas institutit, temperatura me e lartë do të shënohet në komunën e Gjakovës me 13 gradë Celsius, ndërsa me e ultë në Gjilan me 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.Insaderi.com