Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura për ditën e sotme pritet që vlerën maksimale të shkojnë deri në 12 gradë celsius, ndërsa në viset malore pritet të ketë reshje shiu të përziera me borë, thuhet në një njoftim të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Ndërsa sipas IHK, temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius.

“Shtypja atmosferike do të vazhdoj të bije nën vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperendimi me shpejtësi mbi 13m/s”, thuhet në njoftim. /Insajderi.com