Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë sot.

Në njoftimin e IHK-së, thuhet se do të mbajë mot me vranësia të shpërndara dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16- 17gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-3m/s.