Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë të ditës së sotme mbi vendin tonë priten të bien reshje shiu, ndërsa në veriperëndim dhe perëndim të vendit reshje mund të ketë edhe ditëve tjera.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.