Parlamenti voton ndarjen e 11 milionë eurove për pagesën e rrymës në Veri

Parlamenti voton ndarjen e 11 milionë eurove për pagesën e rrymës në Veri

Me 61 vota pro ka kaluar në Kuvendin e Kosovës propozimi që të paguhet energjia elektrike për serbët në komunat veriore, njofton Insajderi.

Këtë propozim e ka paraqitur Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti.

11 milionë është kostoja e këtij rrymës për serbët e Veriut. Praktikë e njohur në Kosovë

Opozita nuk ka pranuar që ta votojë një ligj të tillë, duke e akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për “shkeljen e premtimeve”./Insajderi.com