Pas Haradinajt, edhe Veseli takon Ekipin Negociator

Pas Haradinajt, edhe Veseli takon Ekipin Negociator

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar sot bashkëkryesuesit e ekipit negociator, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti.

Me këtë rast Veseli tha se Kuvendi është në dispozicion të plotë për këtë proces të rëndësishëm për vendin, në mënyrë që bashkërisht të përmbyllet njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia, transmeton Indeksonline.

Ndryshe një takim të ngjashëm pak më parë zhvilloi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë:

Me bashkëkryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, për t’u koordinuar lidhur me Dialogun. Kuvendi i Kosovës është në dispozicion të plotë për këtë proces të rëndësishëm për vendin, në mënyrë që bashkërisht ta përmbyllim atë me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Serbia dhe ulësen në OKB.