Pas sulmit terrorist Vjenë reagon Meliza Haradinaj – Stublla

Pas sulmit terrorist Vjenë reagon Meliza Haradinaj – Stublla

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj ka reaguar pas sulmit terrorist në kryeqytetin austriak, njofton Insajderi.

Ajo ka shkruar në Twitter se “Kosova solidarizohet me Austrinë në këto momente të rënda”.

“Lutjet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre derisa qëndrojmë fuqishëm së bashku kundër sulmeve kundër njerëzimit”.

Të paktën shtatë të vrarë dhe disa të plagosur po raportohen nga Vjena pas sulmit terrorist në të paktën shtatë lokacione të ndryshme./Insajderi.com