PDK gjobitet për të dytën herë nga Komuna e Prishtinës

PDK gjobitet për të dytën herë nga Komuna e Prishtinës

Partia Demokratike e Kosovës është gjobitur për të dytën herë nga Komuna e Prishtinës, për shkak të organizimit të tubimeve zgjedhore në kundërshtim me masat kundër përhapjes së Coronavirusit, njofton Insajderi.

Gjoba e shqiptuar është dy mijë euro.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspekcionit në kryeqytet, Adonis Tahiri.

Ai përmes një postimi në rrjetin Facebook tha se askush nuk është mbi ligjin.

Komuna e Prishtinës ditë më parë, për të njëjtën arsye, ka gjobitur edhe disa subjekte politike duke përfshirë Lidhjen Demokratike të Kosovës (dy herë), Nismën Socialdemokrate dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës./Insajderi.com

Askush mbi ligjin!

Grumbullim i më shumë personave sesa lejohet;
Maska jo;
Distancë jo;
Gjobë po!

Posted by Adonis Tahiri on Friday, January 29, 2021