Përfshihet nga zjarri spitali modular në Tetovë, dyshohet se ka viktima

Përfshihet nga zjarri spitali modular në Tetovë, dyshohet se ka viktima

Një shpërthim zjarri raportohet se ka ndodhur të mërkurën mbrëma në spitalin modular të Tetovës, ku janë të shtrirë pacientët me COVID-19.

Mediat vendase raportojnë se dyshohet se nga flakët ka viktima.

Spitali raportohet të jetë djegur plotësisht, ndërsa zjarri vijon të jetë aktiv në një pjesë të objektit.

Zjarrfikësit tashmë janë në vendin e ngjarjes duke u përpjekur për të shuar zjarrin dhe për të shpëtuar njerëzit që ndodheshin në spital.

Ende nuk dihen shkaqet./Insajderi.com