Përfundon takimi Kurti-Mustafa, heshtin protagonistët

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, heshtin protagonistët

Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë.

Dy palët kanë shfrytëzuar dalje tjera të Kuvendit të Kosovës, derisa gazetarët kanë qenë duke qëndruar në hollin e këtij institucioni.

LDK e Vetëvendosje janë kthyer në tavolinën e bisedimeve për të arritur marrëveshjen për Qeverinë, për formimin e së cilës lideri i VV-së, Albin Kurti ka kohë deri më 4 shkurt.

Në rreth dy orë e gjysmë diskutime nuk dihet nëse është arritur marrëveshja bashkëqeverisëse, apo jo.