Përplaset një traktor dhe tri vetura, vdes një person

Përplaset një traktor dhe tri vetura, vdes një person

Pas një aksidenti të rëndë në Podujevë ka ndërruar jetë një person në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Rreth orës 17:00 në Shajkovc, u përplasen tri vetura dhe një traktor, njofton Insajderi.

Dhjetë persona morën lëndime dhe u dërguan për trajtim mjekësor.

Ndërsa, njëra nga ta nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra. Vdekjen e tij e konstatoi mjeku kujdestar.

Trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Shoferi i traktorit që dyshohet të jetë fajtori për rrëmujën e së mërkurës në komunikacion është dërguar në mbajtje. /Insajderi.com