Përshtypja që i la Depardieu Albin Kurtit – Ky është komenti i tij

Përshtypja që i la Depardieu Albin Kurtit – Ky është komenti i tij

Të premten e 25 tetorit, takimi në mes të liderit të LVV-së njëherësh edhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtit dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, i cili zgjati mbi 4 orë, u ndërpre nga aktori i njohur Gerard Depardieu, shkruan Gazeta Insajderi.

Depardieu, ishte duke xhiruar në Gjirokatër ndërkaq u prit nga Rama dhe Kurti në zyrën e këtij të parit. Nuk mungoi një fotografi me stil nga ta mirëpo nuk u iki as kritikëve në vend.

Përpos famës si artist, Depardieu, është i njohur edhe për dashurinë për verërat e mira, urrejtjen ndaj taksave të larta dhe sidomos në vitet e fundit për miqësinë e tij me Putinin.

E pas publikimit të fotografisë, Albin Kurtit i tha bashkëpunëtori i tij i afërt Arbër Zaimi që kanë filluar reagimet në rrjete sociale.

“Kanë filluar reagimet në rrjet pas publikimit të fotos”, i tha Kurtit, Arbër Zaimi, duke i cituar edhe ndonjë koment për pozën përkrah mikut të presidentit rus.

Mirëpo, Kurti nuk u shqetësua fare. Ai kishte një koment për të dhe bisedën.

“Ishte interesant Depardieu dhe i këndshëm në bisedë”, pohoi ai.

Gerard Depardieu, ka xhiruar një skenë përkrahë gruas së Veton Surroit njëherësh artistes Blerta Surroi ndërsa filmi vjen nën regjinë e Arben Kastratit dhe i përket zhanrit dramë – komedi.

Filmi është bashkëprodhim mes Kosovës dhe Francës./ Insajderi.com