Pesë të lënduar në një aksident në Prishtinë, tre prej tyre policë

Pesë të lënduar në një aksident në Prishtinë, tre prej tyre policë

Pesë persona, tre nga ta zyrtarë policorë, janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së premtes mes veturës së Policisë dhe një veture civile në Prishtinë.

Lajmin për Insajderi.com e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë në Prishtinë, Flora Ahmeti, e cila ka njoftuar se personat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor.

“Sot rreth orës 19:30 në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë,  ka ndodhë një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete, njëra nga to veturë zyrtare e policisë. Si pasojë e aksidentit pesë persona ( tre nga ta zyrtarë policor)  kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar janë  dërguar  për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, tha ajo.

Ahmeti bëri të ditur se tashmë janë duke hetuar zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti./Insajderi.com

Vetura e aksidentuar në Prishtinë