Pesë të vdekur tjerë në Shqipëri si pasojë e Coronavirusit

Pesë të vdekur tjerë në Shqipëri si pasojë e Coronavirusit

Pesë persona kanë ndërruar jetë si pasojë e Coronavirusit në njëzetekatërorëshin e fundit në Shqipëri.

Po ashtu janë regjistruar edhe 156 raste të reja pozitiv me COVID-19.

Situata në këto ditë sa i përket pandemisë është përkeqësuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 44 raste në Tiranë, nga 11 raste në Krujë dhe Kukës, nga 10 raste në Durrës, Fier, Lezhë, 9 raste në Shkodër, 6 raste në Elbasan, Lushnje, Tropojë, 5 raste në Berat, nga 4 raste në Has, Librazhd, Kamëz, Patos, nga 3 raste në Devoll dhe Vlorë, 2 raste në Mirditë, nga 1 rast në Kurbin, Pukë, Divjak, Shijak. /Insajderi.com/