Pesë viktima dhe 123 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Pesë viktima dhe 123 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Edhe pesë viktima nga Coronavirusi janë shtuar sot në Shqipëri, njofton Insajderi.

Siç bëhet e ditur nga institucionet shëndetësore të këtij vendi, brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 123 raste të reja pozitive me këtë virus.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë po ashtu ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe kohore janë shëruar 57 persona të cilët ishin të infektuar me Covid-19.

Në total në Shqipëri 5519 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Janë shëruar tre mijë e 18 persona, ndërsa dy mijë e 335 janë raste aktive, ndërkaq kanë vdekur 166 persona. /Insajderi.com/