Pesë viktima dhe 127 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Pesë viktima dhe 127 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Pesë persona të vdekur dhe 127 persona të tjerë janë infektuar me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit, njofton Insajderi.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të një mijë e 768 mostrave.

Instituti i Shëndetit Publik i këtij vendi brenda 24 orëve ka regjistruar 60 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me koronavirus atje ka arritur në 573.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 13,799 persona.

Prej tyre, 10,210 pacientë janë shëruar, ndërkaq, numri i rasteve aktive është tre mijë e 16. /Insajderi.com