Pesë viktima dhe 127 të infektuar me Coronavirus në Maqedoni të Veriut

Pesë viktima dhe 127 të infektuar me Coronavirus në Maqedoni të Veriut

Pesë viktima dhe 127 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi ka njoftuar se rastet e reja me të infektuar janë regjistruar nga gjithsej një mijë e 574 testime të bëra.

Më shifrat e fundit, numri i të infektuarve në vendin fqinj që nga fillimi i pandemisë është 14 mijë e 998. Prej tyre dy mijë e 235 janë raste aktive.

Deri tani virusi Corona ka marrë jetën e 614 personave.

95 qytetarë i shtohen listës së të shëruarve, ku gjithsej figurojnë 12 mijë e 149 të kuruar. /Insajderi.com