Plagoset një person me armë zjarri në Podujevë

Plagoset një person me armë zjarri në Podujevë

Një person është plagosur pas të shtënave më armë zjarri në fshatin Penuh të Podujevës.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Online Insajderi, zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Burovci.

Ai ka thënë së personi i plagosu është dërguar për trajtim mjekësor.

“Sot rreth orës 16:00, policia ka marrë informacionin për një plagosje me arme zjarri në fshatin Penuh të Podujevës. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore”, ka deklaruar Burovci.

Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për identifikimin e personit të dyshuar si dhe sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin./Insajderi.com