Plaku që e mbyti ariun ka disa fjalë për Thaçin dhe liderët tjerë

Plaku që e mbyti ariun ka disa fjalë për Thaçin dhe liderët tjerë

Plaku 82 vjeçar nga Korisha e Prizrenit, Avdyl Gega, përveç rrëfimit se si e kishte mbytur ariun me sëpatë.

Ai është pyetur për kryeministrin e vendit, Ramush Haradinajn, për të cilin pati fjalë të mira.

“Ramushin e kena dhandërr. Bile s’e kemi ditë që është qekaq trim”, tha plaku në T7.

Më pas, kur u pyet për presidentin Hashim Thaçi dhe politikanët tjerë, plaku nga Korisha nisi me kritikat.

“Unë nuk kam kompetencë me i komandu ata, veç diçka po dina. Jo po di, po po dina.  Vallahi me jau çelë derën rinisë, trëndafilave, e me i qitë përjashta, mos ju pastë hije, krejt kryesisë. Jo njanit, po krejtve. Le t’mendojnë pak. T’mos këqyrin veç barkun e vet. Vallahi po”, tha ai. /Insajderi.com