Plasoja e dy personave në Fushë Kosovë: I dyshuari aksidentalisht shtiu drejt vëllait

Plasoja e dy personave në Fushë Kosovë: I dyshuari aksidentalisht shtiu drejt vëllait

Dy persona kanë mbetur të lënduar pas plagosjes me armë zjarri nga një person gjatë mbrëmjes së djeshme në Fushë Kosovë, njofton Insajderi.

Madje, siç raportohet në raportin e Policisë, njëri nga të plagosurit është vëllai i të dyshuarit, ndaj të cilit kishte shtënë aksidentalisht.

E gjithë ngjarja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshje, kurse në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe katër gëzhoja.

Dy viktimat dhe një i dyshuar nga katër personat e arrestuar nën dyshimin se janë përfshirë në këtë përleshje, janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim mjekësor.

Sipas policisë, i dyshuari që po trajtohet, gjendet nën përkujdesjen e policisë.

Tre të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje

“Fushë Kosovë 26.05.2021-22:40.  Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje-përleshje, njëri prej tyre ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull kosovar ndërsa dyshohet se aksidentalisht ka qëlluar edhe vllaun e tij. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë  dhe katër gëzhoja. Dy viktimat dhe një i dyshuar mashkull kosovar janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor,  ku ky i fundit gjendet nën përkujdesjen e policisë. Tre të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e PK-së. /Insajderi.com