Policia civile arreston tre persona në Prishtinë

Policia civile arreston tre persona në Prishtinë

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar tre persona në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë, shkruan Insajderi.

Rreth orës 19:00, të dyshuarit ishin përleshur fizikisht mesvete dhe më pas kur kanë tentuar të largohen, janë arrestuar nga policët civilë.

Tre persona janë arestuar pasi janë përleshur fizikisht të monumenti Neë Born, në Prishtinë.

‘’Ka qenë një rrahje, një polic në rroba civile ka intervenuar, pastaj kane asistuar edhe policë në uniformë dhe kanë shoqëruar tre të dyshuar në Stacionin Policor Qendra’’ ka thënë Policia.