Policia identifikon sulmuesin e kandidatit të Nismës në Skenderaj

Policia identifikon sulmuesin e kandidatit të Nismës në Skenderaj

Në mesnatë është sulmuar fizikisht kandidati për asamble në Skënderaj, nga radhët e Nisma, Beqi Veliu.

Sulmin mbi të e ka konfirmuar për klankosova.tv edhe zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Mund të konfirmoj se personi ka pësuar lëndime trupore pas dhunës së ushtruar mbi të”, ka thënë Zahiti.

“Policia e di identitetin e sulmuesit dhe është në kërkim të tij”, ka shtuar ai.