Policia jep detaje për vdekjen e 46 vjeçarit nga Vitia

Policia jep detaje për vdekjen e 46 vjeçarit nga Vitia

Ishte gjetur i vdekur në magjistralen Hani-Elezit-Kaçanik.

46 vjeçari katër ditë kishte qenë i zhdukur, njofton Insajderi.

Sipas Policisë së Kosovës, personi i ndjerë kishte humbur kontrollin e veturës, duke rënë në humnerë

“Me datë 18.01.2021 është pranuar informata se ka ndodhur vet aksident trafiku ku e përfshirë ka qenë vetëm një veturë me targa të huaja me drejtues mashkull kosovar. Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur kur drejtuesi ka humbur kontrollin e veturës dhe ka rënë në humnerë ku si pasoj e lëndimeve ka ndërruar jetë. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Insajderi.com