Policia jep detaje të reja për aksidentin në Prizren, ku vdiq një person

Policia jep detaje të reja për aksidentin në Prizren, ku vdiq një person

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Prizren, njofton Insajderi.

Siç njofton Policia e Kosovës në raportin e saj 24-orësh, në këtë aksident ku të përfshirë ishin një traktor, një kamion dhe një veturë, edhe tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa një i dyshuar është dërguar në mbajtje.

“Prizren 11.09.2020 – 19:40. Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes një traktori, një kamioni dhe një veture. Si pasojë e aksidentit, një mashkull kosovar ka vdekur, ndërsa tre meshkuj kosovarë janë lënduar.  Me vendim të prokurorit, turpi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa një i dyshuar është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë. /Insajderi.com