Policia raporton për hakimin e Facebook-ut së kryediplomates

Policia raporton për hakimin e Facebook-ut së kryediplomates

Krye diplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, i është hakuar llogaria në Facebook.

Për këtë sulm kibernetik ka raportuar Policia e Kosovës në raportin ditor, njofton Insajderi.

“Ankuesja f/k ka raportuar se nuk ka qasje në llogarinë e Facebookut, llogaria është hakuar. Në lidhje me rastin është njoftuar njësia e Krimeve Kibernetike dhe prokurori i shtetit”.

Ministrja e Punëve të Jashtme të enjten e ka quajtur presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq “këlysh të Rusisë”.

Kjo pasi i pari shtetit serb ka kërcënuar Kosovën me konflikt në rast se s’ka zgjidhje përmes dialogut. /Insajderi.com