Presidenti i Kosovë Hashim Thaçi falënderon të gjithë ata që e priten pas kthimit nga Haga

Presidenti i Kosovë Hashim Thaçi falënderon të gjithë ata që e priten pas kthimit nga Haga

Është deklaruar presidenti Thaçi pas kthimit në Kosovë,  duke i falënderuar të gjatë ata qytetarë që e pritën krahëhapur, njofton Insajderi.

“Një falënderim nga zemra për Ju motra e vëllezër, që në këtë kohë të vështirë jo vetëm për shkak të pandemisë, sot më keni pritur krahëhapur si gjithmonë. Mirënjohje dhe falënderim për të gjithë qytetarët e Kosovës tonë krenare. Gjithmonë me Ju”.

Hashim Thaçi është kthyer në Kosovë pas një qëndrimin katër ditor në Hagë ku është intervistuar nga Prokuroria Speciale për akuza të krimeve të luftës./Insajderi.com