Presidenti Thaçi reagon pas sulmit terrorist në Vjenë

Presidenti Thaçi reagon pas sulmit terrorist në Vjenë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas sulmit terrorist në Vjenë nga ku raportohen pwr të vrarë dhe të plagosur, njofton Insajderi.

Thaçi në profilin e tij në Twitter ka thënë se “Kosova qëndron pranë atij austriak në këto ditë të vështira derisa dënon sulmin terrorist.

“Kosova dënon sulmin në Vjenë. Mendimet tona janë me familjet e viktimave dhe të lënduarve derisa qëndrojmë pranë popullit austriak në këtë kohë të vështirë”./Insajderi.com