Prokuroria nis hetimet për vrasjen që ndodhi dje në Prishtinë

Prokuroria nis hetimet për vrasjen që ndodhi dje në Prishtinë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet lidhur me vrasjen që ndodhi të dielën në lagjen “Dardania”, ku mbet i vrarë një shtetas turk, shkruan Insajderi.

Lajmin për Gazetën Online Insajderi e ka konfirmuar, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

“Prokuroria Themelore e Prishtinës e ka nisur hetimin e rastit për ‘Vrasje’ dhe ‘Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’. E kemi një të dyshuar për rastin, i cili aktualisht ndodhet në arrati”, tha Ulaj.

Lidhur me këtë rast, Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim 53-vjeçarin Atila Yaldirimin, shtetas turk, i cili dyshohet për kryerjen e vrasjes./Insajderi.com