Prokuroria po e heton rastin e Albert Krasniqit

Prokuroria po e heton rastin e Albert Krasniqit

Prokuroria Themelore e Prishtinës deklaroi të enjten se po vazhdon të hetohet rasti i vrasjes së Albertit Krasniqit të mërkurën në kryeqytet, njofton Insajderi.

Nga Prokuroria i thanë Gazetën Online Insajderi, se me koordinim me Policinë e Kosovës janë duke u zhvilluar të gjitha veprimet e nevojshme për hetim.

“Prokurori i i Shtetit ka ndaluar një person, me dyshimin se i njëjti ka kryer veprat penale “Vrasje e rendë” dhe ” mbajtja ne pronësi, kontroll, posedim të paautorizuar të armeve”. Trupi i pa jetë është dërguar për obdukim në IML, Prishtinë. Në koordinim me Policinë Kosovës, janë duke u zhvilluar të gjitha veprimet e nevojshme hetimore lidhur me ketë rast”.

Dyshohet se Alberti u vra nga babai i tij i cili e kishte lajmëruar edhe policinë. /Insajderi.com