Pse Ismet Osmani e mban nofkën “Curri” dhe çka simbolizon kjo në botën e mafias?

Pse Ismet Osmani e mban nofkën “Curri” dhe çka simbolizon kjo në botën e mafias?

Ismet Osmanin e njohin më shumë si Curri. Ai nuk e ka ndonjë të metë në trup për ta bartur këtë pseudonim. Siç është e mistershme figura e tij ashtu edhe emri.

Në InDoks zbulohet edhe misteri i nofkës së Ismet Osmanit, nofka “Curri”.

Dokumentarin e plotë mund ta gjeni këtu.

InDoks edhe më herët kishte raportuar për këtë figurë të botës së biznesit e i dyshuar edhe si mafioz, por në këtë dokumentar do të sjellim një profil krejt tjetër të tij. Me krejt lidhjet që i ka me botën e krimit. Me botën e politikës. Spiunazhit ndërkombëtarë. Është një histori e madhe që sillet rreth një grupi të vogël, por të fuqishëm njerëzish./ Insajderi.com

InDoks – 26.05.2019

InDoks – 26.05.2019

Gepostet von Insajderi am Sonntag, 26. Mai 2019