Publikohen pamjet, kështu iu dogj vetura politikanit serb

Publikohen pamjet, kështu iu dogj vetura politikanit serb

Një automjet Peugeot ngjyrë e zezë dhe me targa KM është djegur mbrëmë pas mesnatës në Leposaviq, ndërsa përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar në njerëz.

Vetura e djegur i përkiste nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, Slavko Simic

Këtë veprim e dënuan zyrtarët kosovarë.

Simic përveç postit të deputetit në parlamentin e Kosovës, është edhe nënkryetar i Listës Serbe, si dhe kryetar i qarkut të Mitrovicës, i zgjedhur nga strukturat ilegale në atë pjesë.