Punëtori bie nga lartësia prej 10 metrave

Punëtori bie nga lartësia prej 10 metrave

Një punëtor ka rënë nga një distancë prej 8-10 metrave.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës në raportin njëzetekatër orësh.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 16:40, në Graçanisë.

Personi është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim.

Ai ka pësuar lëndime shumë të rënda.

Ndërsa në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe inspektori i punës. /Insajderi.com