Punëtori shëndetësor, gjobitet me 1000 euro për shkelje të masës së vetëizolimit

Punëtori shëndetësor, gjobitet me 1000 euro për shkelje të masës së vetëizolimit

Inspektorati Sanitar i Komunës së Vushtrrisë, ka gjobitur sot L.B., punëtore shëndetësore në Prishtinë, me 1000 euro për shkelje të vendimit për vetëizolim, pasi e njëjta kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kishte thyer vetëizolimin duke dalë në qytet, njofton Insajderi.

Në një komunikatë për media thuhet se bashkëpunimi me qytetarët në këtë pandemi është i shkëlqyeshëm, ku edhe deri te rasti në fjalë ka ardhur për shkak të raportimit nga qytetarët.

Shtabi Emergjent Komunal fton qytetarët që bashkë t’iu përmbahen masave të IKSHPK-së për parandalimin e përhapjes së Covid-19./Insajderi.com