Qëndrimi i Kurtit përkrah Bërnabiqit – publikohet video nga Samiti i Londrës

Qëndrimi i Kurtit përkrah Bërnabiqit – publikohet video nga Samiti i Londrës

Albin Kurti e Ana Bërnabiq e kanë kaluar shumicën e kohës afër njëri-tjetrin  në Samitin e Londrës, ku duket që kryeministrin e Kosovës dhe kryeministres së Serbisë u kanë rezervuar enkas vendet afër njëri-tjetrit.

Agjencia e lajmeve serbe, Tanjug, ka publikuar një video, ku shihet takimi i parë mes kryeministrit Kurti dhe homologes së tij serbe, Ana Bërnabiq.

Kurti e Bërnabiq në video shihet se kanë ndërruar fjalë e kanë shkëmbyer buzëqeshje me njëri-tjetrin.