Qeveria e Kosovës ngushëllon popullin e Labanonit

Tragjedia në Liban ka tronditur gjithë. Edhe Qeveria e Kosovës ka shprehur ngushëllime për popullin e Labononit pas shpërthimit të së martës.

Qeveria e Kosovës ngushëllon popullin e Labanonit

Qeveria e Kosovës ka shprehur ngushëllime për popullin e Labanonit pas shpërthimit që mori jetëra njerëzish.

Hoti, të martën kishte shkruar në Twitter për këtë tragjedi. Por, ai edhe në emrin e Qeverisë së Kosovës, ka shprehur dhimbje për këtë tragjedi.

Për këtë ngjarje ka pasur reagime të shumta nga e gjithë bota.

“Në emër të Qeverisë të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta Qeverisë dhe popullit të Libanit për shuarjen tragjike të jetës së dhjetëra qytetarëve libanezë, të cilët pësuan nga shpërthimi i djeshëm në Bejrut”, ka shkruar ndër tjerash Hot. /Insajderi.com/

Postimi i plotë: