Qindra persona mblidhen para objektit ku do të mbajë takimin Lista Serbe

Qindra persona mblidhen para objektit ku do të mbajë takimin Lista Serbe

Në kohën kur po pritet të fillojë takimi i Listës Serbe me zyrtarë lokalë serbë të komunave me shumicë serbe të Kosovës, para objektit janë mbledhur me qindra persona.

Ky takim është thirrur për në orën 12:44 dhe, sipas zyrtarëve të Listës Serbe, përkon me 5 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Brukselit për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, raporton KTV.

Ata kanë thënë se në këtë takim do të formojnë Asociacionin, por që nga autoritetet e Kosovës janë kërcënuar me arrestim nëse veprojnë në këtë formë.

Qindra persona para objektit ku pritet të mbajë takimin Lista Serbe për Asociacionin