Rama takohet sot me Macronin në Paris

Rama takohet sot me Macronin në Paris

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të takohet me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të hënën.

Presidenca franceze ka njoftuar se takimi do të fillojë nga ora 13:20, përcjell Insajderi.

Rama dhe Macron për herë të fundit ishin takuar në vitin 2018.

Nuk dihet se cili është motivi i këtij takimi në  Elysee.

Shqipëria është kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian. /Insajderi.com