Regjisori Myftari ofendon rëndë Melihate Tërmkollin

Regjisori Myftari ofendon rëndë Melihate Tërmkollin

Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar dhe regjisori kosovar, Agon Myftari, ka bërë një shkrim në profilin e tij në Facebook, ku ka fyer ish deputeten Melihate Tërmkolli, njofton Insajderi.

“I kisha përla Brnabiqin me Tërmkollin”, shkruan Myftari në postimin e tij.

Komenti i Myftarit duket se është bërë në baza të orientimit seksual, meqë kryeministrja serbe është deklaruar hapur se është homoseksuale.

Përveç kësaj, Myftari në profilin e tij ka lejuar edhe komentet fyese e denigruese në drejtim të dy emrave të apostrofuar.

Njëri nga komentuesit ka shkruar “Kundër abuzimit ndaj kafshëve”./Insajderi.com