Regjistrohen 357 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Regjistrohen 357 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.387 testime dhe janë regjistruar 357 raste të reja, njofton Insajderi.

Prej rasteve të reja 132 janë në Shkup, 15 Kumanovë, Dibër 4, Shtip 11, Prilep 17, Tetovë 14, Strugë 9, Veles 4, Manastir 18, Kavadar n18, Ohër 24, Gostivar 8, Gjevgjeli 18, Strumicë 18, Kriva Pallankë 5, Radovish 1, Krushevë 1, Koçani 8, Probishtip 5, Vallandovë 1, Vinicë 1, Dellçevë 1, Sveti Nikole 2, Kërçovë dhe Resnjë me nga 8 dhe Negotinë 6.

Sot ISHP po ashtu regjistroi 689 pacientë të shëruar dhe 18 të vdekur. Prej pacientëve të vdekur, shtatë janë nga Shkupi, dy nga Struga, një nga Kumanova, dy nga Manastiri, katër nga Ohri, një nga Koçani dhe një nga Resnja.

Momentalisht në Maqedoni ka 21.979 raste aktive./Insajderi.com